Utilizatori: 0

Principală » 2012 » Aprilie » 20 » Victorie la Mioveni, cu Dinamic!
9:10 PM
Victorie la Mioveni, cu Dinamic!

Echipa noastra a castigat cu scorul de 4-0 in fata celor de la Dinamic Mioveni, vineri dupa amiaza. Golurile au fost marcate de Claudiu Simion in minutul 1 si Remus Babalica in minutele 57, 74 si 90.

Mihail Ianovschi a inceput meciul cu urmatorul 11:
Pravat - Pavelescu, Popescu, D. Dobra, A. Panait - Voica, V. Mazilu, Marcu - Bratu, R. Babalica, Simion. Pe parcursul jocului au mai intrat Iamandi, Puiu si Paun.

In primul minut
Babalica primeste in coltul careului, dribleaza un adversar si trimite in fata portii goale pentru Simion, care inscrie un gol simplu. Al doilea gol este inscris de Babalica, dupa o pasa primita de la Voica. Scorul a fost dus la 3-0 de acelasi Remus Babalica care inscrie din unghi dupa o pasa primita de la Bratu. 4-0 a fost in minutul 90 atunci cand Babalica primeste o pasa de la Iamandi si inscrie cu un lob de la 12 metri, lateral dreapta.

MIHAIL IANOVSCHI
"Noi ne gandim sa castigam fiecare joc, iar azi am castigat si suntem multumiti. A fost un meci bun, dar s-a ajuns la acest rezultat doar prin multa munca si concetrare. Ne-a fost teama de acest meci pentru ca noi veneam dupa o perioada grea, cu meciuri grele. In final conteaza ca am castigat, este o victorie meritata"
Vizualizări: 1360 | Adăugat de: fcdanutcoman | Rating: 5.0/1