Spectacolul continua! FC Danut Coman - Edilul Pitesti 4-0 - 24 Aprilie 2012 - ACS FC Danut Coman

Utilizatori: 0

Principală » 2012 » Aprilie » 24 » Spectacolul continua! FC Danut Coman - Edilul Pitesti 4-0
9:50 PM
Spectacolul continua! FC Danut Coman - Edilul Pitesti 4-0

Inca 3 ouncte in contul echipei noastre dupa meciul cu Edilul. Babalica, Simion, Mazilu si Paun ne-au facut fericiti cu cele patru goluri marcate in jocul din ultima etapa, partida castigata de formatia noastra cu 4-0.
Mihail Ianovschi a decis sa inceapa jocul cu urmatorul lot:
Mircea Pravat - Pavelescu, Popescu, D. Dobra, A. Panait - E. Voica, Mazilu, M. Marcu, Turnescu - R. Babalic, Simion.

Scorul putea fi deschis repede, dar Mazilu a ratat lovitura de pedeapsa obtinuta de Babalica. Totusi, tabela s-a modificat pentru prima data in minutul 18, cand Remus Babalica a recuperat o minge in careul advers, a trecut de un adversar si a sutat sub bara fara sa se uite. Golul doi a venit in minutul 33. Panait patrunde in partea stanga si arunca balonul in careu, Babalica sare peste minge, aceasta ajunge la Simion, care reia in plasa din 6 metri. Chiar inainte de pauza, Remus Babalica il angajeaza pe Mazilu, care scapa singur cu portarul advers si il lobeaza excelent pentru 3-0. In minutul 87, Paun a marcat si a stabilit scorul final. Robert a recuperat un balon la marginea careului si a inscris cu un sut plasat. In minutul 89 A. Panait este eliminat pentru o intrare dura.

Pe parcursul jocului la FC Danut Coman au mai jucat Cristi Bratu care i-a luat locul lui Simion dupa pauza, Paun a intrat in locul lui Mazilu, iar Stroe a jucat pentru echipa noastra in locul lui Babalica.
Vizualizări: 241 | Adăugat de: fcdanutcoman | Rating: 5.0/1