FC Danut Coman a invins cu scorul de 8-2 pe Flacara - 11 Iulie 2012 - ACS FC Danut Coman

Utilizatori: 0

Principală » 2012 » Iulie » 11 » FC Danut Coman a invins cu scorul de 8-2 pe Flacara
12:36 PM
FC Danut Coman a invins cu scorul de 8-2 pe Flacara

Jucatorii aflati in probe la FC Botosani au disputat ieri dimineata un amical cu Flacara Boteni.

Alb-violetii au inceput in poarta cu veteranul Eugen Anghel, alaturi de el fiind jucatori tineri, urmariti atent din tribuna de tehnicianul Costel Orac. Pitestenii au deschis scorul repede (min. 8) prin atacantul transferat de la AS Leresti, Istvan Fulop, care a inscris din careul de 16 m dupa o centrare de pe dreapta a lui Pacurar. Flacara a vrut sa dea replica imediat, insa
balonul expediat de Marian Vasilachi din lovitura libera a nimerit bara transversala a portii aparate de Anghel. Juniorul nascut in 1995, Marius Dima, venit de la FC Arges, l-a incercat pe Purceac cu un sut de la 10 m, insa mingea a trecut putin pe langa poarta. In minutul 22, acelasi atacant István Fülöp suteaza puternic de la 16 m in dreapta portarului Purceac, reusind sa duca scorul la 2-0. Peste numai 3 minute, fundasul Pradescu a reusit sa marcheze cu capul din interiorul careului mic, in urma unui corner de pe partea stanga. Pasator la primul gol inscris de Fülöp, mijlocaul dreapta, Paul Pacurar, patrunde in careul oaspetilor si este faultat de un fundas al Luceafarului, centralul Denis Cretu indicand punctul de la 11 m. Acelasi Pacurar (n. 1991 – FC Hunedoara) a inscris si a dus scorul la 4-0 in favoarea pitestenilor. În minutul 30, Pacurar a patruns in careul oaspetilor, iar dupa ce l-a driblat pe Purceac a trimis un lob frumos catre poarta oaspetilor, insa veteranul Leonte a respins de pe linia portii. Peste doua minute, mijlocasul central Schiopu a marcat pentru 5-0 cu un sut de la 15 m, lasandu-l fara reactie pe Purceac, insa Flacara a fortat pe final de prima repriza si a punctat in minutul 33 prin varful Tatarcan, care a primit o pasa in careu de la Cardas. Inainte de pauza, marcatorul golului trei de la FC Danut Coman, Pradescu, a facut o intindere si a parasit suprafata de joc, lansandu-i pe alb-violeti in 10 oameni.

In repriza secunda prima ocazie clara de gol a apartinut oaspetilor. Burduja a sutat puternic in Ungureanu, balonul ajunge in fata portii, insa Burlacu repinge si evita astfel golul doi al celor din Boteni. In minutul 47, fostul jucator al SCM-ului, Paul Tincu, patrunde in careu pe partea dreapta suteaza puternic la poarta si inainte de a iesi balonul in afara suprafetei de joc, István Fülöp intinde piciorul si impinge mingea in poarta lui Purceac pentru a treia oara. Iosif Netbai il incearca si el pe Ciprian Ungureanu, insa juniorul pitestean are o interventie de laudat, pastrand scorul de 6-1. In minutul 50, Daniel Negruţ (n. 1987) venit in probe de la Zimbrul Chisinau, a reusit sa puncteze pentru 7-1 cu un sut puternic la coltul scurt. In minutul 58,  atacantul István Fülöp trece la rolul de pasator si ii serveste perfect balonul lui Paul Tincu, care marcheaza cu poarta goala dupa ce l-a driblat portarul Purceac. Peste numai doua minte, Danut Lungu stabileste scorul final, inscriind pentru Flacara, in urma unui corner executat de Flavius Guceanu.

FC Dani Coman: E. Anghel – Burlacu, Pradescu, Giurgiuveanu, Gherman – Pacurar, Negrut, Schiopu, Manea – Dima,  Fülöp. Au mai intrat: Tincu, Nitu, Panaite si C. Biceanu.

Flacara: Purceac  - Valinciuc, Antonescu, Leonte, Lungu D. – Vascilachi, Cazacu, Vieriu I., Juncanaru, Tatarcan, Cardas. Au mai intrat:  Netbai,Ciornea, Vieru I., Haisan, Burduja si Guceanu, Lungu.

Vizualizări: 321 | Adăugat de: fcdanutcoman | Rating: 5.0/1