FC Danut Coman a invins AS Cetateni! Suntem neinvinsi de 9 meciuri - 22 Februarie 2012 - ACS FC Danut Coman

Utilizatori: 0

Principală » 2012 » Februarie » 22 » FC Danut Coman a invins AS Cetateni! Suntem neinvinsi de 9 meciuri
5:57 PM
FC Danut Coman a invins AS Cetateni! Suntem neinvinsi de 9 meciuri
  ACS FC Danut Coman a invins in amicalul disputat astazi dimineata la Cetateni, in compania formatiei AS Cetateni (Liga a V-a) cu 7-0. Golurile au fost marcate de Pavelescu ('11), Eduard Voica ('20), Popescu ('30), Babalica ('54), Puiu ('64). Birta ('70), Simion ('88).

Pavelescu a deschis scorul in minutul 11 dupa o actiune personala de toata frumusetea. In minutul 20 Eduard Voica a marcat din penalty, iar Popescu a stabilit scorul pauzei in minutul 30. In minutul 54 Babalica a finalizat un atac de pe partea stanga cu o foarfeca de mare spectacol. In minutul 64 Puiu a ridicat avantajul oaspetilor la 5-0, pentru ca 6 minute mai tarziu Birta sa profite de o neintelegere in defensiva gazdelor si sa marcheze golul 6. Scorul final a fost stabilit cu doua minute inainte de final de Simion. In afara de cele 7 goluri, echipa noastra a mai ratat cateva ocazii bune de a inscrie, la fel cum si apararea s-a remarcat in cateva randuri la fazele create de jucatorii din Cetateni.

In acest meci, antrenorul Mihail Ianovschi a folosit urmatooarea formula: Anghel - Popescu, Biceanu, Pavelescu, Alecu - Puiu, Birta - Voica, Turnescu, Stroe - Bratu, pe parcurs mai intrand Pravat, Dobra, Costache, Marcu, Boboc, Iamandi, Simion si Babalica.

Pentru FC Danut Coman acesta este al 9-lea amical din aceasta perioada, toate incheiate fara infrangere. Pana acum alb-violetii au castigat cu Edilul Pitesti (liga a IV-a, 3-0),  AS Draganu (liga a V-a, 2-1), Vointa Budeasa (liga a V-a, 2-1), Juventus Bascov (liga a V-a, 2-1), Minerul Matasari (liga a III-a, 3-2), Girom Albota (liga a III-a, 4-0) si a remizat cu Rapid Pitesti (liga a IV-a, 1-1), cu Oltchim Ramnicu Valcea (liga a III-a, 1-1).

Maine, de la ora 12.00, va avea loc un nou meci amical cu Atletic Bradu, echipa de Liga a III-a.

Vizualizări: 151 | Adăugat de: fcdanutcoman | Rating: 5.0/1