FC Dani Coman - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1 - 2 - 16 Iulie 2012 - ACS FC Danut Coman

Utilizatori: 0

Principală » 2012 » Iulie » 16 » FC Dani Coman - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1 - 2
11:53 PM
FC Dani Coman - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1 - 2

FC Dani Coman a pierdut şi cel de-al doilea meci amical disputat în faţa unei echipei din cea de-a treia ligă. Într-o partidă disputată sâmbătă după-amiază pe terenul 2 al Complexului Sportiv "Nicolae Dobrin" Nuova Mama Mia Becicherecu Mic a învins cu 2 – 1 pe FC Dani Coman.

Oaspeţii au deschis scorul prin Bădescu în minutul 10, care scăpat pe dreapta şi a trimis peste Eugen Anghel, ce i-a ieşit în întâmpinare. Alb-violetii au egalat repede prin Manu, care în minutul 17 a reluat imparabil cu capul după o lovitură de colţ executată de Ciprian Biceanu. Tabela a fost închisă încă din minutul 39 de Gardos, care a reluat în poartă o centrare după un contraatac pe dreapta la care pitestenii au reclamat offsaid.

Ambele formaţii au mai avut ocazia de a înscrie, dar fie intervenţiile portarilor, fie imprecizia jucătorilor au făcut ca tabela să nu mai sufere modificări.

Mihai Ianovschi a început cu o formaţie experimentală, în care doar apărarea a avut în componenţă fotbalişti care au evoluat şi în sezonul trecut la Botoşani, în rest fiind utilizaţi jucători deja transferaţi sau aflaţi în probe. Antrenorul a folosit de altfel 22 de jucători : E. Anghel (74 Manişor) – Pavelescu (46 Maghici), Popescu (72 Gherman), Costache (75 Giurgiuveanu), C. Biceanu (63 Dobra) – Manu (69 Stroe), Fatu (64 Mazilu), Negruţ (46 Voica), Păcurar (86 Tanase) – Fulop (54 Paun), Cotiga (79 Simion).

Vizualizări: 242 | Adăugat de: fcdanutcoman | Rating: 3.2/14