FC Dani Coman a ratat promovarea dupa 0-1 cu SCM Pitesti: noi am avut doi eliminati, ei doua penaltyuri :O - 31 Mai 2012 - ACS FC Danut Coman

Utilizatori: 0

Principală » 2012 » Mai » 31 » FC Dani Coman a ratat promovarea dupa 0-1 cu SCM Pitesti: noi am avut doi eliminati, ei doua penaltyuri :O
9:38 PM

FC Danut Coman a pierdut orice sansa de a mai prinde barajul de accedere in Liga 3. Avand o singura varianta, victoria, elevii lui Mihai Ianovschi au cedat pe terenul celor de la SCM Pitesti, 0-1. Coplesiti de miza, dezorientati si mult prea nervosi, fotbalistii lui Ianovschi au dezamagit.

Cei de la SCM erau bine dispusi si se tachinau la incalzire, fotbablistii nostri priveau concentrati in pamant. Deja parca nu mirosea a bine. Din start Ninu isi arata clasa si urca spectaculos in banda dreapta, il umileste pe Pavelescu si noroc cu respingerea lui Tanase din 3 metri (2)! Iamandi incearca un voleu din careul mic, dar trimite spre Bucuresti (10). Parca ne tremura picioarele. Sigur noi suntem echipa de pe locul 3!? Nu ne stapanim, in teren albul e o pata rasfirata, in timp ce gazdele sunt purtate in asalt de cei 500 de spectatori care au umplut tribunele arenei. Cu cei doi atacanti sterili in avanposturi, visam la minuni de la noul cuplu de fundasi centrali Alecu-Costache.

Scapam cu un corner dupa ezitarea lui C. Biceanu (14), dar faultam tot mai des, Panait dribleaza sa treaca timpul (16) si posesia ne e total straina. Cutitul la os: Mitran scapa singur cu Pravat, il lobeaza, dar reia peste, cu capul, din fata portii goale (20). Suferim in continuare in teren si acelasi Mitran reia din 2 metri, nemarcat, lovitura libera a lui Ninu (28). Cei doi jucatori, favoritii publicului, ne-au zapacit total. Avem si noi o ocazie, la sutul de la 30 de metri al lui Panait, insa pierdem aproape orice duel. E 0-0 la pauza, Simion se ia la cearta cu un adversar in drumul spre vestiare.

Repriza a doua a fost un dans al gazdelor si o suma de faulturi indarjite, fara minte, de partea noastra. Ramasi cu un om mai putin, n-am mai contat, ne-am irosit in imbranceli si respingeri disperate, in vreme ce Ninu a ratat un 11 metri (47), iar Popovici (50), Dobrin (59) si Mitran (69) au tras la poarta din toate pozitiile si de la toate distantele.

Ianovschi si-a pierdut glasul si a impietrit pe banca, suporterii SCM-ului au cantat si au ras pana la final de bietele noastre degajari. Din minutul 75 a inceput ploaia mocaneasca. Dinulescu a scapat singur cu Pravat si-a tras in el, Mitran ne-a crutat, pe respingere, de deschiderea scorului (76). Este eliminat si Panait (77) si, in cele din urma, in minutul 85, penalty pentru SCM, acelasi Mitrovici nu ne mai iarta si este 1-0. Fotbalistii Primariei au viitor, noi nici macar prezent.

Vizualizări: 214 | Adăugat de: fcdanutcoman | Rating: 5.0/1